• warning: Illegal string offset 'files' in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/modules/upload/upload.module on line 273.
  • : The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/includes/menu.inc on line 1541.
  • : implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/includes/common.inc on line 193.

Strażnica, a Wielki Ucisk

Czterech jeźdźców apokaliptycznych

"Potem zobaczyłem jak Baranek otwierał pierwszą z pośród siedmiu pieczęci, i usłyszałem, jak pierwsze z czterech Zwierząt odezwało się jakby głosem gromu: Przyjdź! I ujrzałem białego konia, a na nim jeździec z Łukiem. Wręczono jeźdźcowi wieńce, a on wyruszył jako zwycięzca, aby odnosić dalsze triumfy.

Ilustracja z książki Od raju utraconego do raju odzyskanego odzyskanego s 181 wyd. polonijne

Czy pokolenie ludzi żyjących dzisiaj nie ucierpiało podczas bezprecedensowych wojen, niedostatków epidemii, jakie grasowały od pierwszej wojny światowej w roku 1914? (.) Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Oznacza to, że ludzie, którzy oglądali początek tych przykrych czasów, będą jeszcze przy życiu, gdy niebiańskie Królestwo Boże położy kres obecnemu systemowi rzeczy.
W opisie tego, co się będzie działo na ziemi, gdy Jezus Chrystus, przedstawiony w postaci jeźdźca na "białym koniu, otrzyma "wieniec" czynnego panowania nad ludzkością. (.)

 

 

 

Kim jest jeździec na białym koniu?

Proroctwo z 1917 roku: A oto koń biały. - Doktryna i nauki Pana i apostołów uznane wyłącznie za jedyne prawo wiary i praktyki Kościoła Bożego.
A ten, który na nim siedział. - Biskup Rzymski, embrion papieża osobowy przedstawiciel Szatana.

Miał Łuk. - I naciągają języka swego do kłamstwa jako łuku swego, wzmocnili się na ziemi, ale nie ku prawdzie; bo ze złego w złe postępują, a mnie nie znają mówi Pan. Jer. 9:3.
I wyszedł jako zwycięzca [ażeby] I On zwyciężał. - Widzimy w ten sposób najoczywistszą klęskę nieskończonej Sprawiedliwości w tej pierwszej epoce. Widocznie Bóg opuścił swój kościół, wystawiając wszystkie jego żywotne interesy na niebezpieczeństwo przez umieszczenie władzy w rękach samolubnego systemu kościelnego. Ale gorsze jeszcze rzeczy nadchodzą!.

 

Proroctwo z 1993 roku

Kto dosiada owego konia? Jeździec trzyma łuk, a więc broń zaczepną, ale dano mu też koronę (.) Jan widzi go w niebie w historycznej chwili, która nadeszła w roku 1914. Jehowa oświadczył wtedy: "To Ja ustanowiłem mego króla" następnie wyjaśnił, że uczynił to, aby 'dać mu w dziedzictwo narody.
Nieszczęśni ludzie, którzy ufają takim przywódcom, ich życie kończy się wielkimi rozterkami duchowymi, których często nie da się już w żaden sposób odwrócić. Drogi czytelniku odpowiedz sobie na pytanie, czy 'niewolnik', który zna historię danej nauki i mówi, że boi się Boga, czy może kłamać w żywe oczy? Jako niedoskonali ludzie możemy w gorliwości potknąć się w danym temacie, ale nie do tego stopnia, aby jeździec raz był:
c embrion papieża osobowy przedstawiciel Szatana. (za pare lat:)
c jeźdźcem może być tylko Jezus Chrystus.

 

Co na ten temat mówi Biblia?

1. Pan Jezus nigdy nie przychodzi samotnie, albo z aniołami, albo z aniołami i ze świętymi swymi (Obj. 19: 11-16, Judy 14).
2. Po drugie w tym wierszu (Obj. 6:2) jeździec nie ma na głowie korony. W oryginale użyto słowo (gr. STEFANOS) co znaczy - wieniec. Nie oznacza ona gr. DIADEM - korona.
3. Po trzecie Pan Jezus jako Sędzia sam zdejmuje siedem pieczęci, rozpoczynając sądy Wielkiego Ucisku. Nie może być równocześnie zawartością i treścią pierwszej pieczęci, postacią występująca i dzia­łającą na czyjeś polecenie czy rozkaz.
Jeździec na białym koniu jest doskonałą imitacją Pana Jezusa Chrystusa, który dopiero pod koniec Wielkiego Ucisku, siedząc także na białym koniu, zstąpi z nieba, aby sprawiedliwie sądzić i sprawiedliwie walczyć. Pan Jezus ma na głowie liczne korony (gr. Diademy), a z Jego ust będzie wychodzi ostry miecz.
Pan Jezus ruszy do boju pod koniec Wielkiego Ucisku razem z aniołami i świetnymi aby odnieść ostateczne zwycięstwo (zobacz Obj. 19:11-16 oraz Judy 14.).

Strażnica 1978/5 s 18

Dokonana Tajemnica s 124 wyd. 1923 ( rysunek z książki Od raju utraconego do raju odzyskanego wyd. pol. 1962 r.

Wspaniały finał. s 90, 91 p 2