• warning: Illegal string offset 'files' in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/modules/upload/upload.module on line 273.
  • : The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/includes/menu.inc on line 1541.
  • : implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/platne/serwer142769/public_html/Nowykatalog/sn.org.pl/includes/common.inc on line 193.

Słowo do Świadka Jehowy

 
Drogi czytelniku, jeśli jesteś Świadkiem Jehowy, argumenty przedstawione w naszych opracowaniach mogą ci się wydać obce i trudne do przyjęcia, byłeś bowiem przyzwyczajony do zupełnie odmiennej wykładni. Może po raz pierwszy spotkałeś się z rzeczową krytyką doktryny "Strażnicy". Zachęcamy cię jednak, żebyś nie odsuwał od siebie tego tematu, lecz ponownie go rozważył, zgodnie z radą apostoła Pawła: Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego (2 Tym. 2:7, BW).
Zwróć uwagę, że Bóg da ci zrozumienie, a nie człowiek. Proś Boga o mądrość. Zbadaj każdy temat gruntownie, by się czasem nie okazało, że idziesz drogą donikąd. Jeśli bowiem jakiś przybysz głosi wam innego Jezusa, którego nie głosiliśmy, czy tez przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście (2 Kor. 11:4, BW). Na pewno pomocne będzie przeanalizowanie każdego tematu przy pomocy konkordancji biblijnej.
Skoro w twoim przekonaniu docierasz do ludzi jako głosiciel, ciąży na tobie ogromna odpowiedzialność. Zalecamy ci, byś przeanalizował tę i inne nauki twej organizacji w świetle Biblii i miarodajnych źródeł. Zmniejsz ilość godzin przeznaczanych na głoszenie i czytanie literatury Towarzystwa Strażnica. Poświęć więcej czasu na poważną, samodzielną analizę twych podstaw wiary na podstawie krystalicznie czystego Słowa Bożego.
Proś Boga o Ducha Świętego, gdyż bez Jego oświecenia łatwo się pogubisz. Na pewno zależy ci na tym, by stawić się przed Bogiem "jako godny uznania, jako pracownik niemający się, czego wstydzić, poprawnie władający słowem prawdy" (2 Tym. 2:15, NŚ). Weź przykład z apostoła Pawła, który upewnił się, czy głosi prawdziwe przesłanie ewangeliczne, "żeby się czasem nie okazało, że daremnie biegnę czy biegłem" (Gal. 2:2 BW).
Modlimy się o to, by w twoich poszukiwaniach prowadził cię Duch Święty, którego zapowiadał sam Pan Jezus: Jeszcze mam wam wiele do powiedzenia, ale teraz nie możecie temu podołać. Kiedy zaś przyjdzie O, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Nie będzie bowiem mówił od siebie, ale będzie mówił, co usłyszy, i objawy wam to, co ma nastąpić (Jan 16:12,13PE).
Orędownik zaś, Duch Święty, którego Ojciec pośle w Moim imieniu, On nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co ja wam powiedziałem (Jan 14:26PE).
Pan Jezus wyraźnie tu mówi o sobie i Duchu Świętym, to On wprowadzi każdego szczerego człowieka poznanie całej prawdy i jako Głowa Kościoła nie upoważnił żadnego człowieka ani organizacji do wyłącznej interpretacji Słowa Bożego.